W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

KOMUNIKAT Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Lipsku

14.12.2022

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

Szanowni Państwo, w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu lipskiego, Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku uprzejmie informuje, że utrzymywane są one w V i VI standardzie zimowego utrzymania dróg (wyjątek stanowi była droga wojewódzka nr 747 na odcinku Lipsko- Solec nad Wisłą, która utrzymywana jest w IV standardzie ZUD). Poniżej zamieszczamy tabelę z podziałami dróg powiatowych ze względu na standardy, gdzie dowiecie się Państwo, że głównym celem zimowego utrzymania dróg na drogach powiatowych jest zachowanie przejezdności odcinków, sypane mieszanką piaskowo-solną są tylko łuki pionowe, większe wzniesienia oraz skrzyżowania, że dopuszcza się, aby na drodze zalegał śnieg zajeżdżony i nabój śnieżny, a nawet przerwy w komunikacji.

Wprowadzone standardy obowiązują od ponad 20 lat na drogach powiatowych powiatu lipskiego jak i ościennych powiatów. Odpowiada to możliwościami finansowymi oraz sprzętem jakie PZDP Lipsko dysponuje przy zimowym utrzymaniu dróg. Ponadto informuje, że drogi wojewódzkie i krajowe na terenie powiatu lipskiego utrzymywane są w II oraz III standardzie ZUD.

Materiały

Zasady odśnieżania i usuwania gołoledzi
PZDP1.jpg 0.19MB
WYKAZY DRÓG PRZY ZIMOWYM UTRZYMANIU Z PODZIAŁEM NA STANDARDY
PZDP2.jpg 0.22MB
{"register":{"columns":[]}}