W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lipsku

27.12.2022

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lipsku informuje o konieczności zgłaszania miejsc utrzymywania drobiu przyzagrodowego. Obowiązek ten wynika z §1 ust.1 pkt.2 lit.b Rozporządzenia Ministra Rolnictw i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2022 roku (Dz.U. z 2022, poz.768) w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, zgodnie z którym nakazuje się zgłoszenie do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

W załączeniu wzór zgłoszenia dotyczącego miejsc utrzymywania drobiu.

Materiały

Wzór zgłoszenia utrzymywania drobiu
Wzór​_zgłoszenia​_utrzymania​_drobiu.pdf 0.04MB
{"register":{"columns":[]}}