W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja PUP w Lipsku - Uwaga pracodawcy zatrudniający obywateli Ukrainy

12.07.2022

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

W okresie od 1 do 14 lipca br. istnieje możliwość dopełnienia obowiązku złożenia zaległego powiadomienia o zatrudnieniu obywateli Ukrainy.

Ważne! Jest to przepis ograniczony czasowo. Po 14 lipca ponownie obowiązywać będzie 14-dniowy termin na złożenie powiadomienia o zatrudnieniu obywatela Ukrainy za pośrednictwem portalu praca.gov.pl (liczony od dnia rozpoczęcia przez niego pracy).

Podstawa prawna:

Art. 10 ustawy z dnia 8 czerwca 2022r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2022, poz. 1383).

Materiał zewnętrzny - PUP w Lipsku

{"register":{"columns":[]}}