W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dofinansowanie na remont budynku Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

26.07.2023

Powiat Lipski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ,,Polski Ład”. Pozyskane środki w wysokości 1.030.687,56 zł zostaną przeznaczone na zadanie pod nazwą „Remont budynku Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą – na terenie dawnego klasztoru”.

Baner Rządowego Programu Odbudowy Zabytków z wyszczególnieniem na co mogą być przeznaczone środki finansowe. Na grafice znajduje się również logotyp Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wszystko na granatowym tle.

Zadanie obejmie remont rowu odwadniającego oraz wymianę stolarki okiennej w budynku Zespołu Szkół stanowiącego część dawnego XVII-wiecznego zespołu klasztornego oo. Reformatów w Solcu nad Wisłą.

Remont jest konieczny ze względu na zły stan techniczny kanału, który nie spełnia swojego zadania i wpływa na destrukcję murów szkoły. Remont obejmie również stolarkę okienną, która w obecnym stanie kwalifikuje się do wymiany. Okna zostaną wymienione na nowe, drewniane i odtworzone na wzór historyczny.

Realizatorem zadania będzie Zespół Szkół w Solcu nad Wisłą.

{"register":{"columns":[]}}