W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Budowa nowych domów dla wychowanków Powiatowego Zespołu Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie

21.03.2023

Plac budowy - ujęcie z drona.

Obecnie na terenie powiatu lipskiego znajduje się Powiatowy Zespół Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie, gdzie przebywa ponad 40 osób. Aktualne przepisy stanowią o maksymalnej liczbie 14. podopiecznych w jednej placówce.

– W Lipsku powstają trzy domy dziecka. To nasze marzenie, ale i ogromna zmiana oraz nadzieja dla podopiecznych placówki w Siennie, którzy otrzymają zupełnie nowe miejsce, stworzone od podstaw z myślą o zapewnieniu im jak najlepszych warunków do życia, nauki i startu w przyszłość. Troska o dzieci pozostające pod opieką naszego samorządu to priorytet dla obecnego Zarządu Powiatu – mówi Maria Węgrzecka, Wicestarosta Powiatu Lipskiego.

Budowa trzech nowych domów wraz z budynkiem administracji ma kosztować 6 691 697,57 zł i jest to możliwe dzięki współfinansowaniu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zdjęcie: SP w Lipsku

{"register":{"columns":[]}}