W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

"Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym" w Lipsku - relacja

04.03.2024

Wspólny bieg ku uczczeniu pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uczestnicy biegu wystartowali.

W niedzielę, 3 marca w Lipsku odbył się "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym". Wydarzenie rozpoczęło się od rejestracji zawodników. Wydano aż 145 pakietów startowych, co świadczy o dużym zainteresowaniu wydarzeniem.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali koszulki, które w tej edycji biegu przedstawiały kurierów niezłomnych – bohaterów narodowych - Żołnierzy Wyklętych. Atmosferę wypełniała nie tylko sportowa rywalizacja, ale również duch patriotyzmu.

Przed samym biegiem Starosta Lipski – Sławomir Śmieciuch zabrał głos, wyrażając intencję i znaczenie biegu, który uczcił pamięć tych, którzy walczyli o niepodległość Polski. Słowa Starosty dopełniły charakter tego wyjątkowego przedsięwzięcia, dodając mu wymiar symboliczny i historyczny.

Bieg rozpoczął się punktualnie o godz. 10:15. Uczestnicy wyruszyli „tropem wilczym”, mając do pokonania 4 okrążenia wokół boiska na dolnej płycie Stadionu Miejskiego. Cała trasa liczyła około 1963 metry – odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Meta biegu znajdowała się przy nowym budynku szatni klubu sportowego „Powiślanka”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Wręczał je Starosta Lipski w asyście harcerzy z hufca ZHP Lipsko. Trzech pierwszych biegaczy, którzy jako pierwsi przekroczyli linię mety oraz najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu, zostali wyróżnieni dodatkowymi nagrodami.

Na zakończenie wydarzenia dla uczestników przygotowano grilla. Wspólna biesiada była doskonałą okazją do podzielenia się wrażeniami z biegu. Bieg "Tropem Wilczym" to nie tylko wyjątkowa impreza rekreacyjno-sportowa. Jest to również okazja do zjednoczenia społeczności w hołdzie dla bohaterów narodowych.

Organizatorzy:

– Fundacja Wolność i Demokracja,

– Starostwo Powiatowe w Lipsku.

Dziękujemy jednostkom, stowarzyszeniom i osobom indywidualnym, które pomogły w organizacji wydarzenia, w tym:

– Miasto i Gmina Lipsko,

– Komenda Powiatowa Policji w Lipsku,

– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku,

– Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec im. Boh. Chotczy w Lipsku,

– ZS „Strzelec” OSW - Jednostka Strzelecka nr 1005 w Lipsku,

– Michał Kucharski – Ratownik Medyczny,

– Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku im. Jana Pawła II,

– Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych w Lipsku.

Sponsorzy poczęstunku:

– "Publima" Sp.j. Zakład Przetwórstwa Mięsnego

­– Piekarnia Studniarz Marek

Media:

– Zebrra.tv

­– Twoje Radio Lipsko

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji tego wydarzenia.

Materiały

Fotorelacja z wydarzenia

Wideo

{"register":{"columns":[]}}