W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Akcja "Drzewko za surowce wtórne" – relacja

23.04.2024

Wydarzenie odbyło się w Dniu Ziemi 22 kwietnia 2024 r. na placu przed internatem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku. Akcja miała na celu oczyszczenie otoczenia ze zbędnych odpadków oraz zwiększenie ilości zieleni poprzez sadzenie drzew.

Przedstawiciele Nadleśnictwa Marcule oraz Starosta Lipski w miejscu akcji.

Za każdy przyniesiony worek surowców wtórnych uczestnicy otrzymywali sadzonkę drzewa. Atmosfera była pełna entuzjazmu, a lokalni mieszkańcy aktywnie przyłączyli się do akcji.

Zbiórka surowców wtórnych obejmowała: makulaturę, opakowania szklane, zużyte baterie, zgniecione puszki aluminiowe czy butelki PET. W zamian leśnicy wręczali piękne sadzonki drzew, do wyboru: lipy, świerku, jarzębiny, jodły i dębu.

Dzięki zaangażowaniu uczestników i partnerów, akcja "Drzewko za surowce wtórne" okazała się ogromnym sukcesem, przyczyniając się zarówno do poprawy stanu środowiska, jak i zwiększenia świadomości ekologicznej w społeczności lokalnej.

DZIĘKUJEMY Partnerom akcji: Nadleśnictwo Marcule, Zespół szkół Ogólnokształcących i technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku, Zakład Usług Komunalnych w Lipsku oraz Stowarzyszenie FUTURAE dla powiatu lipskiego

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji "Drzewko za surowce wtórne"! Razem możemy zdziałać naprawdę wiele i sprawić, że nasze otoczenie będzie czystsze i bardziej przyjazne dla wszystkich. Do zobaczenia na kolejnych edycjach akcji organizowanej dla dobra naszej planety!

Materiały

Fotorelacja z wydarzenia
{"register":{"columns":[]}}