W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

1 MAJA - ŚWIĘTO PRACY

01.05.2023

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz pracować ani jednego dnia przez całe życie.” – Konfucjusz

Czerwono biały napis 1 Maja święto Pracy na biało czerwonym tle z białymi i czerwonymi kwiatami. W lewym dolnym rogu znajduje się herb Powiatu Lipskiego.

Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy na całym świecie obchodzony jest od 1890 roku, dla uczczenia pamięci strajkujących robotników, którzy polegli podczas pacyfikacji pochodów w Chicago w roku 1886. Była to odpowiedź na nieludzkie warunki pracy, niskie płace oraz 12-godzinny dzień pracy.

W Polsce od 1950 roku, 1 Maja jest świętem państwowym oraz dniem ustawowo wolnym od pracy. W okresie Polski Ludowej, było to jedno z największych świąt w roku, związane z jego nieodłącznym elementem  – pochodem pierwszomajowym.

Tego dnia, pragniemy życzyć Państwu niesłabnącego zapału oraz satysfakcji z wykonywanej pracy, młodym pracownikom, stawiającym swoje pierwsze kroki na rynku pracy, cennych doświadczeń zawodowych, natomiast wszystkim Państwu przechodzącym na emeryturę – zasłużonego odpoczynku oraz czasu do realizacji wszystkich planów.

Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego.

{"register":{"columns":[]}}