W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Umowy na dofinansowanie zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie szkół

15.11.2021

W sierpniu br. informowaliśmy naszych czytelników o planowanych przez powiat bielski budowach dwóch wyniesionych przejść dla pieszych na drogach powiatowych: w obrębie szkoły podstawowej na ul. Bielskiej w Orli oraz w rejonie szkoły podstawowej w Łubinie Kościelnym. Obecnie zawarte zostały umowy z wojewodą podlaskim o dofinansowaniu tych zadań ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Umowa

Budowa przejścia dla pieszych w Orli będzie kosztowała budżet powiatu 84 478,86 zł, przy czym 16 895,78 zł stanowić będą koszty własne. Pozyskane przez zarząd powiatu dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniesie 67 583,08 zł. Inwestycja ta zostanie zrealizowana w bieżącym roku. Oprócz budowy samego przejścia, zamontowane na nim zostanie również dodatkowe oświetlenie.

Podobne zadanie drogowe w miejscowości Łubin Kościelny zostanie zrealizowane w latach 2021-2022. Jego całkowita wartość wyniesie 505 441,98 zł. Powiat bielski ze swego budżetu wyasygnuje na ten cel 305 441,98 zł. Pozostałą kwotę 200 000,00 zł pozyskano z RFRD. W ramach tego zadania przebudowany zostanie także odcinek drogi wraz z chodnikiem i urządzeniami do odprowadzania wód opadowych oraz zamontowane oświetlenie nad przejściem na odcinku od kościoła do Szkoły Podstawowej.

Powyższe zadania drogowe zostaną wsparte finansowo przez samorządy gmin Orla i Bielsk Podlaski. Budowa wyniesionych przejść dla pieszych znacząco poprawi infrastrukturę w obrębie znajdujących się w ich pobliżu obiektów użyteczności publicznej, zwiększając również bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

logo Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

 

pd, pzd

{"register":{"columns":[]}}