W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Oświata

Na terenie powiatu bielskiego funkcjonuje sześć szkół ponadpodstawowych: dwa samodzielne licea ogólnokształcące i cztery zespoły szkół. Dwa z nich działają w Bielsku Podlaskim, jeden w Brańsku i jeden w Rudce. Powiat Bielski prowadzi również zespół szkół specjalnych, w skład którego wchodzą: szkoła podstawowa specjalna i szkoła specjalna przysposabiająca do pracy.

Zespół Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim

Centrum edukacji w powiecie bielskim stanowi miasto Bielsk Podlaski. Oprócz zespołów szkół i liceów funkcjonują tu cztery szkoły podstawowe. Młodzież o zainteresowaniach muzycznych może kształcić się w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia. W mieście działa również jedyne w Polsce Policealne Studium Ikonograficzne.

W technikach prowadzonych przez Powiat Bielski uczniowie mogą kształcić się w następujących zawodach: technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik robót wykończeniowych budownictwie (specjalność aranżacja wnętrz), technik budownictwa (specjalność budownictwo energooszczędne), mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, technik ekonomista, technik informatyk, technik logistyk, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik. Jest też klasa wielozawodowa (np. kucharz, piekarz, cukiernik, fryzjer, wędliniarz, elektryk, stolarz).

Najbliższym ośrodkiem akademickim jest miasto Białystok, oddalone od stolicy powiatu o ok. 50 km.

W szkołach powiatu bielskiego kształci się 1514 uczniów (stan na 14 czerwca 2022 r.).

W Bielsku Podlaskim działa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Otacza ona opieką 49 placówek, w tym: siedem przedszkoli, trzy punkty przedszkolne, 14 oddziałów przedszkolnych, 19 szkół podstawowych i sześć szkół ponadpodstawowych. Pieczą Poradni objętych jest 7825 osób, tj. dzieci w wieku do pięciu lat, dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Powiat Bielski prowadzi również internat przy Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim na 125 miejsc.


mch
15.06.22 r.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}