W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trwają prace przy rozbudowie i przebudowie budynku użyteczności publicznej przy ul. Widowskiej 1 w Bielsku Podlaskim

03.10.2022

Zgodnie z umową z dnia 4 lipca br., podpisaną przez starostę bielskiego Sławomira Jerzego Snarskiego i wicestarostę Piotra Bożko z wykonawcą robót – firmą DYNAMIK Mariusz Pawłowski, trwają prace przy rozbudowie i przebudowie budynku użyteczności publicznej przy ul. Widowskiej 1 w Bielsku Podlaskim.

Budynek przy ulicy Widowskiej 1

Planowane zamierzenie inwestycyjne polega na dostosowaniu części budynku do obowiązujących przepisów oraz potrzeb osób niepełnosprawnych. Powiat otrzymał na ten cel dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości ponad 4 mln 200 tys. zł. Część kosztów realizacji pokryje również Powiat Bielski ze środków własnych.

W chwili obecnej wykonana została już część robót, a mianowicie:

  • zdemontowano kotłownię olejową i zbiorniki na olej opałowy,
  • wyburzono skład na węgiel oraz zasypano i zagęszczono wykop po tym obiekcie,
  • zamurowano otwory okienne na sali gimnastycznej,
  • zmontowano konstrukcję pod centralę wentylacyjną,
  • wykonano ścianki działowe w systemie suchej zabudowy,
  • ułożono płytki w łazienkach na I piętrze,
  • wykonano instalację wodno-kanalizacyjną na I piętrze i w łazience na parterze,
  • wykonano okablowanie elektryczne i teletechniczne pomieszczeń biurowych i łazienek I piętra,
  • wymieniono ogrodzenie wokół nieruchomości.

Obecnie trwają prace nad budową klatki schodowej. Robotnicy wykonują również zabudowę ścian płytami g-k w pomieszczeniach biurowych I piętra i w łazience na parterze, instalację wodno-kanalizacyjną w piwnicy oraz instalację hydrantową. Budynek wyposażony zostanie również w system klimatyzacji, w związku z czym obecnie trwa wykonanie zasilania elektrycznego i montaż urządzeń klimatyzujących w pomieszczeniach znajdujących się na I piętrze.

Wykonawca zadeklarował wykonanie prac z zakresu branży budowalnej we własnym zakresie. Roboty z zakresu branży sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej oraz stolarka okienna i drzwiowa zostaną natomiast powierzone podwykonawcom.

Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na 30 listopada 2023 r.

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki dofinansowaniu w wysokości 4.207.500 zł otrzymanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 

js, ms

na podstawie danych z GM

Logotyp Polski Ład ul. Widowska 1

 

{"register":{"columns":[]}}