W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trwają prace przy przebudowie i rozbudowie internatu przy Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim

19.10.2022

Zgodnie z umową z dnia 6 kwietnia br., podpisaną przez starostę bielskiego Sławomira Jerzego Snarskiego i wicestarostę Piotra Bożko z wykonawcą robót – firmą DYNAMIK Mariusz Pawłowski, trwają prace przy rozbudowie i przebudowie budynku internatu przy ul. Hołowieskiej 18 w Bielsku Podlaskim wraz z zapleczami i Izbą Pamięci.

Budynek internatu przy Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim

Realizowana inwestycja polega na dostosowaniu budynku internatu do obowiązujących przepisów i potrzeb osób niepełnosprawnych. Przebudową objęto m.in. 23 pokoje 3-osobowe, 12 pokoi 2-osobowych z zapleczem socjalno-higienicznym i kuchennym oraz Izbą Pamięci. Prace z zakresu branży budowlanej generalny wykonawca przeprowadza własnymi siłami, natomiast część robót powierzona została podwykonawcom. Dotyczy to prac sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych, stolarki okiennej i drzwiowej, technologii kuchni, wyposażenia meblowego, robót tynkarskich i posadzkowych.

Zgodnie z harmonogramem prowadzone są roboty budowlane w części żeńskiej internatu oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu. Zakończono roboty związane z demontażem starych instalacji i urządzeń oraz rozbiórkowe i wyburzeniowe. Wykonano nową klatkę  schodową z poziomu piwnic do poziomu I piętra. Uzupełniono części stropu po wyburzonej starej klatce schodowej. Wykonano również tynki renowacyjne w pomieszczeniach zlokalizowanych w poziomie piwnic i konstrukcje pod ściany działowe wraz z instalacjami z zakresu branży sanitarnej i elektrycznej. Obecnie trwają prace wykończeniowe: szpachlowanie, licowanie ścian i posadzek. Wykonano podkonstrukcje pod dachowe centrale wentylacyjne. Zamontowano również dźwig towarowy, a obecnie trwa zabudowa jego konstrukcji.

Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na 30 listopada 2023 r.

Modernizacja internatu przyczyni się do wyrównywania szans uczniów z  terenów wiejskich, którzy będą mogli kształcić się m.in. na kierunkach: technik hotelarstwa, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk czy technik logistyk. Podniesie również atrakcyjność Zespołu Szkół nr 4 dla młodzieży ze szkół podstawowych dokonującej wyboru miejsca dalszej edukacji.

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki dofinansowaniu w wysokości 7.928.549,25 zł otrzymanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 

js, ms

Na podstawie danych z Wydziału GM

logotyp - Internat

 

{"register":{"columns":[]}}