W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Starosta gościem dożynek w gminie Brańsk

07.09.2021

W niedzielę 5 września br. w gminie Brańsk celebrowano święto plonów. Uroczystości dożynkowe odbyły się w Klichach i Kalnicy. Wziął w nich udział starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski wspólnie z gospodarzem gminy wójtem Andrzejem Jankowskim oraz wójtem gminy Wyszki Mariuszem Korzeniewskim.

Dożynki w gminie Brańsk – procesja z wieńcami w Klichach

Dożynki w gminie Brańsk – procesja z wieńcami w Klichach

Dożynki gminne rozpoczęła msza św. dziękczynna za zebrane plony odprawiona w kościele w Klichach. Następnie jej uczestnicy udali się do Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Kalnicy, gdzie poddano ocenie przygotowane przez mieszkańców gminy wieńce dożynkowe.

Największe uznanie zdobył wieniec wykonany przez mieszkańców wsi Załuskie Koronne. W dalszej kolejności doceniono także dzieła delegacji z Poletył i Patok. Uczestnicy wydarzenia mogli także zapoznać się z dawnymi obyczajami dożynkowymi zaprezentowanymi przez zespół Kalina z Żurobic oraz bawić się przy śpiewie zespołu ludowego Mianka. Nie zabrakło także licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

 

pd, fot. https://samorzad.gov.pl/web/gmina-bransk

Zdjęcia (1)