W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie informacyjne w ramach projektu „EU TALENT POOL” – pomoc dla Ukrainy

01.12.2022

29 listopada br. odbyło się w trybie zdalnym spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy.

Spotkanie informacyjne w ramach projektu EU TALENT POOL - pomoc dla Ukrainy

Tematem zebrania online zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim i Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku były zasady poszukiwania pracy w Polsce i krajach UE w ramach unijnego projektu pilotażowego „Europejska Pula Talentów”.  W jego trakcie prowadzący przekazali informacje związane z poruszaniem się po polskim i europejskim rynku pracy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o metodach i sposobie samodzielnego poszukiwania pracy. Omówiono również usługi w ramach sieci EURES.

Podczas spotkania poruszono wiele istotnych kwestii związanych z podejmowaniem pracy sezonowej w Holandii. Doradca EURES Beata Chrościńska omówiła stronę internetową portalu Seasonalwork oraz warunki podejmowania przy jego pomocy bezpiecznej pracy sezonowej w Holandii.

Obywatele Ukrainy wykazali duże zainteresowanie omawianymi zagadnieniami. Chętnie też wymieniali poglądy, dzielili się doświadczeniem i dobrymi praktykami.

 

Źródło: PUP w Bielsku Podlaskim

{"register":{"columns":[]}}