W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Seniorada – integracja pokoleń

11.10.2021

W związku z powiatowymi obchodami Dnia Seniora jest mi niezmiernie miło, że mogę podziękować państwu za zaproszenie na tę uroczystość i za zaangażowanie oraz trud włożony w pracę na rzecz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – mówił sekretarz powiatu Marek Martyniuk podczas wydarzenia „Seniorada - integracja pokoleń” 9 października br. w Bielskim Domu Kultury. - Jestem pełen podziwu dla waszej pracy i działalności czynionej dla dobra społeczności seniorów, która ma wymierny wpływ na poprawę sytuacji życiowej wielu spośród was. Pracy, która wynika z potrzeby działalności na rzecz drugiego człowieka.

Seniorada – integracja pokoleń

Sekretarz Martyniuk na uroczystości reprezentował starostę bielskiego. Oprócz podziękowań i życzeń złożonych seniorom, dokonał również wręczenia dyplomów i upominków osobom szczególnie zasłużonym w działalności na rzecz emerytów i rencistów. Z jego rąk odebrali je osobiście: Dorota Kędra-Ptaszyńska – wójt gminy Boćki, Jan Jakubowski - przewodniczący Koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Brańsku oraz Aleutyna Iwanowska - przewodnicząca Koła w Orli. Starosta bielski wyróżnił także inne osoby, nieobecne podczas gali: Raisę Rajecką - wójta gminy Bielsk Podlaski, Leona Pawluczuka - wójta gminy Orla, Artura Żukowskiego - radnego rady miasta Bielsk Podlaski, Tadeusza Turkowicza - komendanta OSP w Boćkach oraz Barbarę Tołoczko - kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Boćkach. Sekretarz wspomniał również pierwsze obchody Powiatowego Dnia Osób Starszych, w których osobiście uczestniczył, a które miały miejsce kilka lat temu w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. To właśnie powiat bielski był ich inicjatorem i współpracował przy ich organizacji.

Tegoroczna Seniorada, której organizatorem był bielski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów kierowany przez przewodniczącego Eugeniusza Gałuszewskiego, zgromadziła na sali widowiskowej grono samorządowców i seniorów. Oprócz reprezentującego starostę bielskiego sekretarza powiatu, wśród gości znalazły się również Bożena Zwolińska – wiceburmistrz miasta Bielsk Podlaski, oraz Dorota Kędra-Ptaszyńska – wójt gminy Boćki. Miłą atmosferę spotkania zapewniło wręczenie podziękowań i upominków seniorom i osobom działającym na ich rzecz, jak też koncerty, które nastąpiły w kolejnej części uroczystości. Na scenie emerytom zaśpiewały i zatańczyły zespoły i soliści: chór pieśni i tańca Wasiloczki, trio Fermata, chór Orlanie, Wiera Niczyporuk z Malinnik oraz Studio Piosenki FART.

pd

Zdjęcia (15)