W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt pilotażowy „Centrum Wspierania Młodzieży”

14.06.2024

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim realizuje skierowany do osób do 30 roku życia projekt pilotażowy „Centrum Wspierania Młodzieży”.

Młodzież - zdjęcie ilustracyjne, fot. Dimhou/Pixabay

Utworzony w ramach projektu Punkt Doradztwa dla Młodzieży funkcjonuje od 1 października 2023 r. w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku Podlaskim przy ul. 3 Maja 17.  Do punktu mogą zgłosić się młodzi ludzie w wieku 18-30 lat bez względu na ich status na rynku pracy.

W ramach projektu osoby młode mogą korzystać z poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy. W punkcie dyżurują także specjaliści z różnych dziedzin. Prowadzone jest:

  • doradztwo psychologiczne;
  • doradztwo w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej;
  • doradztwo edukacyjne;
  • doradztwo dotyczące możliwości mieszkaniowych;
  • doradztwo prawne i ekonomiczno-finansowe.

Prowadzone doradztwo specjalistyczne wykracza poza standardową ofertę urzędów pracy. W ramach projektu dodatkowo proponowane są: staże, szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych, bony szkoleniowe i pakiety wsparcia rozszerzonego.

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku Podlaskim spotykają się z młodzieżą szkołach, urzędach, instytucjach kultury i instytucjach oświatowych oraz uczestniczą w różnego rodzaju wydarzeniach odbywających się na trenie powiatu bielskiego.  Projekt będzie trwał do końca roku 2024.

Godziny otwarcia Centrum Wspierania Młodzieży w Bielsku Podlaskim:

  • poniedziałek, środa, piątek 07:30 – 15:30,
  • wtorek, czwartek 10:00 – 18:00.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku Podlaskim ul. 3 Maja 17 oraz pod numerem telefonu 570 083 500.

CWM

MPiPR

 

{"register":{"columns":[]}}