W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt „Aktywizacja zawodowa bezrobotnych 30 plus (VI)”

14.09.2021

Powiat bielski realizuje projekt „Aktywizacja zawodowa bezrobotnych 30 plus (VI)”. Jest on finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Zdjęcie ilustracyjne - Projekt „Aktywizacja zawodowa bezrobotnych 30 plus (VI)”

Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia osób od 30. roku życia pozostających bez pracy w powiecie bielskim, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku Podlaskim i należących co najmniej do jednej z następujących grup: kobiety, osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, osoby niepełnosprawne, osoby długotrwale bezrobotne, o niskich kwalifikacjach.

W ramach projektu zostały przewidziane następujące instrumenty rynku pracy:

  • staże;
  • prace interwencyjne;
  • jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej;
  • refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Wartość projektu wynosi 5,6 mln zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 4,7 mln zł. Realizowany jest w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2022 r. Nabór na poszczególne formy wsparcia będzie prowadzony do wyczerpania miejsc.

dd, PUP