W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podsumowanie I edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład

16.11.2021

15 listopada br. w siedzibie urzędu gminy Bielsk Podlaski miała miejsce konferencja podsumowująca I edycję Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Konferencja podsumowująca I edycję Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład

Na zaproszenie wojewody podlaskiego i starosty bielskiego przybyli samorządowcy z powiatów bielskiego i hajnowskiego, by odebrać symboliczne czeki z przyznanymi środkami na planowane do realizacji inwestycje. Starostom, wójtom i burmistrzom wręczyli je: senator Jacek Bogucki, poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński oraz wicewojewoda Tomasz Madras. Powiat bielski reprezentował starosta Sławomir Jerzy Snarski, w konferencji brał udział także wicestarosta Piotr Bożko.

Rozwój kraju powinien być oparty o rozwój lokalnych samorządów, przede wszystkim samorządów gminnych - mówił starosta Snarski do zebranych. – Powinien to być numer jeden w polityce państwa, jeżeli bowiem samorządy nie będą miały stabilnej sytuacji finansowej, to nie będą mogły wykonywać podstawowych zadań, które zostały im przypisane. Przede wszystkim trzeba wzmocnić finanse samorządu – to jest klucz do tego, żebyśmy się rozwijali. W przeciwnym razie trzeba będzie stale wdrażać programy, które będą wymagały wsparcia dla gmin w przypadku każdej realizowanej przez nie inwestycji. Może się bowiem okazać, że samorządy same z siebie nie będą w stanie wygenerować pieniędzy, aby te zadania wykonać.

Starosta odnosząc się do wdrażanych wcześniej programów wsparcia dla samorządów, takich Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych lub Rządowy Program Rozwoju Dróg, w których często pomijano niektóre samorządy, wyraził zadowolenie, że tym razem wszystkie gminy i powiat uzyskały dofinansowanie z programu Polski Ład. Do powiatu bielskiego trafią środki w wysokości 12,7 mln zł. Zostaną one przeznaczone na przebudowę i rozbudowę budynków: internatu przy ul. Hołowieskiej oraz budynku użyteczności publicznej przy ul. Widowskiej 1 w Bielsku Podlaskim.

Ogółem do tutejszych samorządów gminnych i powiatowego spłyną środki w wysokości 63,3 mln zł.

pd

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}