W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Opublikowano wzór wniosku o zwrot VAT dla gospodarstw ogrzewających się gazem

30.01.2023

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało na swych stronach internetowych wzór wniosku o wypłatę refundacji podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r. Refundacja dotyczy gospodarstw domowych, które ogrzewają się gazem i spełniają kryterium dochodowe dodatku osłonowego.

Zdjęcie ilustracyjne - zwrot VAT dla gospodarstw ogrzewających się gazem

Zwrot przysługuje tym gospodarstwom domowym, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł brutto w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł brutto na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Wnioski składa się do gminy. Zwrot VAT będą rozliczać samorządy.

Rząd szacuje, że refundacja podatku VAT będzie dotyczyć ok. 300 tys. gospodarstw domowych.

Wniosek składa się z odpowiednim załącznikami, zależnymi od tego, czy składa się go pierwszy raz i jakiego okresu dotyczy.

Wzór wniosku można znaleźć pod tym linkiem.

 

źródło: www.wartowiedziec.pl

{"register":{"columns":[]}}