W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Odnowienie certyfikatu ISO Starostwa

22.11.2021

Na kolejne trzy lata przedłużono ważność certyfikatu zgodności systemu zarządzania jakością z normą ISO 9001: 2015 dla Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim.

Certyfikat ISO dla Starostwa

W wyniku auditu certyfikacyjnego Polska Izba Handlu Zagranicznego Certyfikacja sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni 18 października 2006 r. nadała Starostwu Powiatowemu w Bielsku Podlaskim certyfikat na dowód, że opracowany i wdrożony w Starostwie system zarządzania jakością spełnia wymagania normy PN-EN ISO 9001: 2001 w zakresie realizacji przez Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim zadań powiatowej administracji samorządowej poprzez świadczenie usług publicznych na rzecz społeczności lokalnej.

W dniach 13-15 października 2021 r. w Starostwie przeprowadzono audit ponownej certyfikacji systemu (audit odnowieniowy). Przedmiotem badania auditowego było sprawdzenie zgodności funkcjonowania systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy ISO 9001: 2015 oraz wymaganiami własnymi. Audit dostarczył dowodów, iż wymagania określone w dokumentacji systemowej Starostwa są skutecznie wdrożone i utrzymywane. Zarekomendowano tym samym przedłużenie ważności certyfikatu zgodności systemu zarządzania jakością z normą ISO 9001: 2015 w starostwie na kolejne trzy lata.

Czym jest ISO 9001?

ISO to jednostka zajmująca się opracowywaniem międzynarodowych norm/zasad usprawniających prawie każdą dziedzinę życia. Normy ISO pozwalają organizacji podnosić poziom swojej działalności i spełniać oczekiwania rynku, a także klientów. Co do produktów i usług standardy ISO posiadają formę zasad, wytycznych, definicji lub wymagań. Jest to certyfikat świadczący o jakości danej jednostki w zakresie zarządzania jakością, bezpieczeństwem czy środowiskiem. Certyfikat świadczący o posiadaniu tego typu standardów zapewnia klientów organizacji o jej wysokim poziomie działalności. Wdrożenie standardów może również usprawnić działalność danego podmiotu.

Norma ISO 9001: 2015 dotyczy systemu zarządzania jakością. Jednostka ubiegająca się o certyfikat ISO dąży do poprawy jakości produkowanych wyrobów lub świadczonych usług, a także poprawy obsługi swoich klientów. Norma ta poprawia obieg informacji i dokumentów w organizacji. Ponadto wprowadza do instytucji dokładny podział pracy i odpowiedzialności dla wszystkich pracowników. Pozwala to na usprawnienie efektów pracy oraz poprawę zadowolenia wśród klientów.

Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim posiada certyfikat nieprzerwanie od 2007 roku, co potwierdza, że jakość świadczonych przez nas usług jest na jak najwyższym poziomie.

 

ms, dk, js
Definicja ISO na podstawie https://inspire-consulting.pl/pl/article/norma-iso-9001-2015-co-to-takiego

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}