W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe przejście dla pieszych w Orli

17.06.2022

Zakończono prace związane z budową wyniesionego przejścia na ulicy Bielskiej w Orli.

Nowe przejście dla pieszych w Orli

Celem uspokojenia ruchu w obrębie szkoły podstawowej w miejscu istniejącego przejścia dla pieszych w miejscowości Orla na drodze wykonano wyniesione przejście z kostki brukowej. Jest ono wyższe o 10 cm w stosunku do istniejącej nawierzchni.

W ramach budowy wykonano także dodatkowo wymianę krawężników betonowych w obrębie przejścia, odwodnienie liniowe i nowe oznakowanie poziome, w tym piktogramy 3D, a także ustawiono dodatkowe oświetlenie zasilane solarnie i nowe oznakowanie pionowe.

Koszt inwestycji wyniósł ogółem 84 478,86 zł. Na ten cel Powiat Bielski otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w wysokości 67 583,08 zł. Pozostałą kwotę w równych częściach pokryły Powiat oraz Gmina Orla.

logo Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

 

opr. js, źródło: PZD, fot. www.orla.pl

{"register":{"columns":[]}}