W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nagrody dla Małgosi Kubaj i Eliasza Fionika – zwycięzców ogólnopolskiego konkursu Praca Organiczna 2.0.

12.04.2022

11 kwietnia br. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim – Małgorzata Kubaj i Eliasz Fionik otrzymali nagrody za zajęcie I miejsca w IV edycji ogólnopolskiego konkursu Praca Organiczna 2.0. Dumnym zwycięzcom wręczył je koordynator projektu dr Marek Przybylski, przedstawiciel Fundacji Zakłady Kórnickie – organizatora konkursu.

Małgorzata Kubaj i Eliasz Fionik - zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu Praca Organiczna 2.0 wraz z opiekunem Włodzimierzem Wawulskim

Główną nagrodą dla zwycięzców jest siedmiodniowa wycieczka do Paryża, w której towarzyszyć im będzie ich opiekun – nauczyciel Włodzimierz Wawulski. Ponadto Małgosia
i Eliasz otrzymali roczne stypendium studenckie, nagrody rzeczowe i listy referencyjne. Upominki wręczył im także przedstawiciel starosty bielskiego, naczelnik wydziału oświaty, kultury i ochrony zdrowia Anatol Grzegorz Tymiński.

W imieniu własnym i starosty bielskiego chciałbym pogratulować przede wszystkim młodzieży za tak wybitne osiągnięcie, za pierwsze miejsce w ogólnokrajowym projekcie – zwrócił się do uczestników wydarzenia naczelnik Tymiński. – Ale przede wszystkim chciałbym podziękować Fundacji za organizację całego przedsięwzięcia, za realizację projektu, za zorganizowanie tego konkursu. Gratuluję również rodzicom za tak zdolnych uczniów. Gratuluję również panu Wawulskiemu za to, że podjął się opieki nad uczniami i przygotował ich w ten sposób do zajęcia pierwszego miejsca.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w obecności całej społeczności szkolnej. Małgosi
i Eliaszowi towarzyszyli dumni rodzice i ich opiekun ze strony szkoły Włodzimierz Wawulski. Oprócz wspomnianych już naczelnika Tymińskiego i dr Marka Przybylskiego obecni byli także: Iwona Kołos – koordynator wojewódzki projektu oraz nauczyciele innych szkół biorących udział w konkursie – Zbigniew Rzepniewski, ks. Robert Figura oraz przybyły nieco później Andrzej Jarząbek. Nad całością wydarzenia czuwał dyrektor szkoły Andrzej Stepaniuk.

Konkurs Praca Organiczna 2.0 organizuje Fundacja Zakłady Kórnickie. Polega on na przygotowaniu i przedstawieniu projektu nawiązującego do ideałów pracy organicznej, której propagatorem był Władysław Zamoyski, darczyńca fundacji. O skali sukcesu naszych uczniów świadczy fakt, iż w konkursie brało udział 400 przedstawicieli szkół z całego kraju.
Małgorzata Kubaj i Eliasz Fionik, reprezentując województwo podlaskie, przygotowali projekt „Poznanie - Zrozumienie - Współpraca”.

Jesteśmy uczniami II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim, szkoły szczególnej, jednej z dwóch szkół
w Polsce z dodatkową nauką języka białoruskiego – napisali zwycięzcy konkursu
w uzasadnieniu projektu. - Nasza szkoła nawiązuje do Rzeczypospolitej Obojga Narodów, gdzie razem mieszkali Polacy, Rusini, Litwini, wyznawcy różnych religii i wyznań. II LO jest dziś taką „małą Rzecząpospolitą”, gdyż uczą się w niej obywatele Polski, w tym przedstawiciele mniejszości narodowych: białoruskiej i ukraińskiej oraz obywatele Białorusi
i Ukrainy, którzy z różnych przyczyn znaleźli się na terytorium Polski. Nasz projekt ma na celu pokazanie prostych treści, które realizujemy w szkole: pomocy, życzliwości, empatii, zrozumienia i współpracy.

Małgosi i Eliaszowi oraz ich opiekunowi Włodzimierzowi Wawulskiemu gratulujemy tak wielkiego sukcesu.

pd

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}