W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja o działaniach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom/uczniom z Ukrainy.

17.03.2022

Dzieci z Ukrainy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą korzystać z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w polskich przedszkolach, szkołach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Pomoc psychologiczna dzieciom z Ukrainy

W celu wsparcia nauczycieli szkół i przedszkoli działających na terenie powiatu bielskiego, do których trafiać będą dzieci/uczniowie z Ukrainy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim przekazała do szkół i przedszkoli materiały edukacyjno-informacyjne, które można wykorzystać w pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej.

Placówka przygotowuje również, w ramach działającej w poradni Sieci Współpracy i Samokształcenia Specjalistów Szkolnych i Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej, konferencję na temat „Roli relacji z innymi w obliczu doświadczanych zmian społecznych – następstw edukacji zdalnej i migracyjnej związanej z wojną”.

Spotkanie planowane jest na 24.03.2022 r.

Pracownicy poradni udzielają porad i konsultacji, jak również gromadzą informacje dotyczące potrzeb uchodźców z Ukrainy w zakresie pomocy.

Ponadto placówka prowadzi telefoniczne zapisy na indywidualne i grupowe formy wsparcia. W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie pod numerem 85 833-26-74 lub na adres mailowy poradnia@powiatbielski.pl w godzinach 7.30 – 15.30.

Indywidualne formy wsparcia - porady i konsultacje dla rodzin z Ukrainy organizowane są we wtorki w godzinach:

12.30 – 13.30

14.30 – 15.30

15.45 – 16.45

oraz w środy w godzinach:

11.30 – 13.00

Prowadzone są również zapisy na grupowe formy wsparcia:

  • artterapię dla dzieci,
  • trening umiejętności społecznych dla dzieci/uczniów,
  • grupę wsparcia dla rodziców dzieci z Ukrainy,
  • grupę wsparcia dla rodzin, które przyjęły uchodźców z Ukrainy.

Wśród rodzin z Ukrainy poradnia poszukuje osób znających język polski lub język rosyjski, które wspomogłyby pracowników w komunikacji z dziećmi i rodzicami z Ukrainy.

Osoby zainteresowane pomocą proszone są o kontakt z placówką:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

ul. Widowska 1

17-100 Bielsk Podlaski

tel. 85 833-26-74

e-mail: poradnia@powiatbielski.pl

 

{"register":{"columns":[]}}