W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Greckie wyprawy młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego

13.10.2021

„Inicjatywa edukacyjna POWER dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim” – to projekt, z którego młodzież tej szkoły skorzystała wyjeżdżając dwukrotnie do Grecji. Liceum pozyskało na ten cel blisko 200 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim z wizytą w Grecji

Głównym celem odbywających się w marcu 2020 r. i wrześniu br. wyjazdów była możliwość rozwoju osobistego uczniów. Dzięki udziałowi w projekcie wzbogacili oni swoje umiejętności językowe, poszerzyli horyzonty i stali się bardziej otwarci na świat, poznając styl życia, mentalność i zwyczaje panujące w Grecji.

W trakcie wyjazdów zaplanowane zostały zajęcia w greckiej szkole i wycieczki na Riwierze Olimpijskiej. Nasza młodzież zwiedziła urokliwe zakątki Hellady, m.in. Stary Panteleimon, zamek w Platamonas oraz wąwóz rzeki Enipea. Ponadto poznała historię, kulturę i tradycje greckie. Uczniowie odwiedzili tamtejszą szkołę i nawiązali przyjazne relacje ze swoimi rówieśnikami.

Przygoda w Grecji na długo zostanie w pamięci jej uczestników i otworzy niejeden młody umysł na pozytywne postrzeganie i rozumienie innych kultur tworzących nasze europejskie dziedzictwo.

I LO, bk

Zdjęcia (6)