W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Umiejętności Zawodowych – oferta dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych

13.12.2022

Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim 13 grudnia br. stał się miejscem, gdzie przybyło kilkuset uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu bielskiego. Okazją do tej wizyty było zorganizowanie przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr, we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i dyrekcją ZS nr 4, wydarzenia pod nazwą „Dzień Umiejętności Zawodowych szkół prowadzących kształcenie zawodowe” w ramach projektu „Podlaski Kompas Pracy”. Wśród zaproszonych osób znalazł się również starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski, któremu towarzyszył naczelnik wydziału oświaty Anatol Grzegorz Tymiński.

Starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski otwierał Dzień Umiejętności Zawodowych szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Dziękuję wszystkim tym, którzy prezentują możliwości kształcenia zawodowego, którzy dzisiaj podjęli tę inicjatywę – otwierając wydarzenie, zwrócił się starosta do jego uczestników. – Chcę powiedzieć, że kształcenie zawodowe, jeżeli popatrzymy na powiat bielski, jest naprawdę na wysokim poziomie, ponieważ mamy dwie dobre szkoły zawodowe – właśnie tę – Zespół Szkół nr 4 i Zespół Szkół nr 1, które oferują kształcenie w różnych profilach. Chcę powiedzieć, że dzisiaj kształcenie zawodowe musi być na równie dobrym poziomie jak kształcenie ogólnokształcące. […] Cieszę się, że jest to adresowane do młodego pokolenia, uczniów szkół podstawowych.

Aulę Zespołu Szkół nr 4 wypełniły stoiska, na których oprócz gospodarza prezentowały się szkoły: Zespół Szkół nr 1 im Marszałka J.K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce. Ponadto wystawiły się przedsiębiorstwa: PRONAR, DANWOOD UNIBEP i UNIHOUSE oraz instytucje: Powiatowy Urząd Pracy i Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim. Odwiedzający je uczniowie zostali przywitani licznymi atrakcjami. Mogli oni skosztować przygotowanych przez młodzież wymienionych wyżej szkół potraw i napojów, pojeździć modelem wózka widłowego, wziąć udział w konkursie budowania domków z drewnianych klocków lub samodzielnie złożyć prosty, drewniany model domu. Istotą wystaw była również możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną i zawodową, zaprezentowaną w niebanalny i ciekawy sposób.

Celem, który przyświecał organizatorom wydarzenia, było zainteresowanie młodzieży nauką w szkołach zawodowych i w dalszej perspektywie zdobycie ciekawego zawodu. Obok organizowanych corocznie na terenie powiatu bielskiego targów edukacyjno-zawodowych, jest to kolejne wyjście naprzeciw potrzeb uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, którzy niebawem będą podejmowali decyzje odnośnie wyboru dalszych kierunków kształcenia i swojej przyszłej drogi zawodowej.

Dzień Umiejętności Zawodowych stał się również okazją do zaprezentowania wizytówki Zespołu Szkół nr 4 – Zespołu Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”, który zagrał i zatańczył dla swoich gości.

 

pd

Zdjęcia (35)

{"register":{"columns":[]}}