W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Czas epidemii covid-19 - powiat bielski niesie pomoc dzieciom

09.09.2021

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku Podlaskim realizuje projekt pt. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii covid-19”. Jego głównym celem jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia zagrożenia koronawirusem w obszarze pieczy zastępczej.

Wychowanek placówki

W ramach pomocy w organizacji zdalnego nauczania wsparcie otrzymują dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych i Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Rodzinnego nr 1 w Bielsku Podlaskim poprzez zakup sprzętu komputerowego i sprzętu audiowizualnego. Pomocą w tym zakresie objęto dotychczas 121 osób, którym zakupiono również środki ochrony indywidualnej i wyposażenia do bezpośredniej walki z epidemią. Przekazano im maseczki, rękawiczki, oraz środki dezynfekcyjne. 

Projekt został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Powiat bielski pozyskał z tego źródła ponad 75 tys. zł. 

 

pcpr