W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Brańska Biesiada Weselna z udziałem starostów

25.08.2023

24 sierpnia br. w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Brańsku odbyło się spotkanie integracyjne domów pomocy społecznej z województwa podlaskiego. Po dość długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Covid-19 mieszkańcy 14 domów spotkali się w Brańsku na wspólnej zabawie, której mottem była „Biesiada weselna”. Weselne obrzędy, rytuały, przyśpiewki, tańce weselne prezentowane przez mieszkańców wszystkich domów miały niewątpliwie duże znaczenie w życiu każdej społeczności. W wydarzeniu tym uczestniczył starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski oraz wicestarosta Piotr Bożko.

Biesiada Weselna w DPS w Brańsku z udziałem starosty bielskiego Sławomira Jerzego Snarskiego i wicestarosty Piotra Bożko

Jak podkreśliła dyrektor placówki Anna Klinicka, każde spotkanie jest okazją aby wielu ludziom podziękować, a zorganizowanie wspólnej zabawy jest rekompensatą za lęk, choroby, izolację.

Odniosła się do sytuacji z okresu pandemii, która w szczególny sposób dotknęła domy pomocy społecznej. Podziękowała wszystkim osobom ,które wspierały domy pomocy. Zwróciła się do obecnych wśród zaproszonych gości starosty Sławomira Jerzego Snarskiego i wicestarosty Piotra Bożko, dziękując im za zaangażowanie w tamtym trudnym okresie. Podziękowała też dr Ewie Kierdelewicz z Przychodni Rodzinnej ZOZ w Brańsku, która wówczas i dziś jest blisko mieszkańców domu. Witając pozostałych gości dziekana i proboszcza parafii w Brańsku ks. Andrzeja Ulaczyka oraz kapelanów domu ks. Janusza Łoniewskiego i Marka Jakimiuka oraz licznych sponsorów i mieszkańców domów pomocy społecznej z opiekunami i dyrektorami życzyła, aby dzień ten był dniem radości i uśmiechu, tak jak żółte słoneczniki będące dekoracją tej imprezy.

Twórzmy te spotkania, tę integrację, tak jak w każdym domu – mówił starosta Snarski podczas spotkania, zwracając się do jego uczestników. – Nie możemy być zamknięci, musimy być otwarci. Zobaczcie państwo, kiedy ludzie źle się czują – kiedy są sami. Kiedy sami są ze swoimi myślami, z problemami. Natomiast każdy ma te problemy, jeden większe, drugi mniejsze. Jeżeli się otworzymy i będziemy razem, na pewno te problemy będą mniejsze i do przezwyciężenia. I tak musimy działać, bawić się, cieszyć się, ze to jest wesele. Życzę państwu udanych spotkań, bądźcie dla siebie życzliwi, dobrze o sobie mówcie. Wszystkiego najlepszego wam życzę.

wk (dps)

Wideo

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}