W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

174. obrady zarządu powiatu

25.11.2022

24 listopada br. odbyło się 174. posiedzenie zarządu powiatu bielskiego.

Zarząd Powiatu w Bielsku Podlaskim - herb

W trakcie obrad zarząd podjął uchwały w sprawie zaakceptowania sprawozdań końcowych z wykonania zadań publicznych zleconych do realizacji w 2022 r. Kołu Gospodyń Wiejskich „Aktywna Wieś” w Niewinie Borowym i Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Okręgowy w Białymstoku.

Podsumowanie zadania „Seniorze – zadbaj o drugą młodość” realizowanego przez KGW „Aktywna Wieś” miało miejsce 4 października br. (o spotkaniu tutaj). W projekcie udział wzięło 20 seniorów z gminy Wyszki. W ramach zadania między innymi:

  • zorganizowano warsztaty na temat zdrowego odżywiania i ćwiczeń na sprawność umysłową,
  • przeprowadzono zajęcia w fizjoterapeutą i ćwiczenia rehabilitacyjne,
  • opracowano 20 broszur – poradników ze wskazówkami w zakresie dbania o zdrowie w wieku senioralnym,
  • zorganizowano wyjazd na basen.

Powiat Bielski przeznaczył na ten cel środki w kwocie 2,5 tys. zł.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Okręgowy w Białymstoku zrealizował natomiast zadanie publiczne pt. „Pielęgnowanie tradycji regionalnej poprzez zorganizowanie powiatowych Obchodów Dnia Osób Starszych”. W tym celu zorganizowano koncert w Bielskim Domu Kultury i spotkanie seniorów z mieszkańcami powiatu bielskiego w różnym wieku, którzy wspólnie obejrzeli występy zaproszonych zespołów folklorystycznych reprezentowanych przez młodzież i dorosłych, przypominając uczestnikom piękną regionalną kulturę i pieśni.

W realizację tego zadania Powiat Bielski również wniósł swój wkład. Kwota dotacji w tym przypadku wyniosła 1,5 tys. zł.

Członkowie zarządu podjęli również uchwałę w sprawie zdalnego trybu obradowania Zarządu Powiatu w Bielsku Podlaskim, a także zatwierdzili zmiany w planie finansowym starostwa oraz podległych jednostek.

Na zakończenie zarząd zapoznał się z opiniami komisji stałych rady powiatu w sprawie projektu budżetu Powiatu Bielskiego na 2023 r.

 

ek, js

{"register":{"columns":[]}}