W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ważne Informacje na Okres Wakacyjny - Bezpieczeństwo Mieszkańców Gminy Szastarka

Bądź bezpieczny nad wodą

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z okresem wakacyjnym i możliwością wystąpienia upałów oraz zjawisk niebezpiecznych, takich jak gwałtowne burze i nawałnice, otrzymaliśmy z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (wydział bezpieczeństwa i zarządźania kryzysowego) zalecenia dotyczące bezpieczeństwa. Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z nimi:

  1. Akcja informacyjna: Prosimy o zapoznanie się z informacjami, jak bezpiecznie przetrwać upały, w tym jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk oraz miejsc zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli.
  2. Zabezpieczenie kąpielisk: Szczególną uwagę prosimy zwrócić na zabezpieczenie kąpielisk oraz miejsc zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli.
  3. Działania doraźne: W miarę możliwości uruchomimy działania doraźne, takie jak rozstawianie kurtyn wodnych w miejscach publicznych.
  4. Pomoc dla kierowców: Zadbamy o zapewnienie ewentualnej pomocy kierowcom samochodów ciężarowych oczekujących w kolejkach na przekroczenie granicy RP.
  5. Wsparcie dla osób wrażliwych: Nasze służby socjalne będą szczególnie zainteresowane osobami niepełnosprawnymi, starszymi, chorymi i samotnymi, dla których upały mogą być szczególnie niebezpieczne.

Prosimy o stosowanie się do tych zaleceń, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim.

Załączamy również poradnik opracowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, który zawiera szczegółowe wskazówki dotyczące postępowania w czasie upałów, bezpieczeństwa nad wodą oraz bezpieczeństwa na urlopie.

Dziękujemy za uwagę i życzymy bezpiecznego oraz spokojnego lata.


DYREKTOR
Wydziału Bezpieczeństwa
i Zarządzania Kryzysowego
Dariusz DZIAŁO

Materiały

Pismo do jst wraz z poradnikami dot. bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym 2024 na terenie województwa lubelskiego
Pismo​_do​_jst​_wraz​_z​_poradnikami​_dot​_bezpieczeństwa​_w​_okresie​_wakacyjnym​_2024​_na​_terenie​_województwa​_lubelskiego​_11146185​_11589581.pdf 0.16MB
RCB Bezpieczny urlop poradnik
RCB​_Bezpieczny​_urlop​_-​_poradnik​_11148699​_11588646.pdf 1.37MB
RCB Upał
RCB​_Upał​_11148668​_11588624.pdf 5.93MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}