W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wymiana doświadczeń podnoszących wiedzę w zakresie promocji produktów lokalnych – organizacja wyjazdu studyjnego

Loga "Unia Europejska", Herb Gminy Stryszów, Logo Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, Logo Program Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Urząd Gminy w Stryszowie zrealizował operację współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem operacji było spotkanie przedstawicieli Partnera KSOW organizacji pozarządowych i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Stryszów oraz Lokalnej Grupy Działania Kraina Wokół Lublina, zaczerpnięcie inspiracji w oparciu o przykłady dobrych praktyk w zakresie promocji lokalnych produktów.

Uczestnicy wyjazdu spotkali się z przedstawicielami Lokalnej Grupy Działania Kraina Wokół Lublina i lokalnymi liderami. Tematem spotkanie było przedstawienie dobrych praktyk w zakresie rozwoju produktów lokalnych na terenie LGD, warunków do rozwoju przedsiębiorczości na bazie produktów lokalnych i rozwijających turystykę na obszarze LGD; przedstawienie założeń do projektu pn. Zasmakuj w Tradycji – Lubelski Szlak Kulinarny.

Odwiedzili Inkubatora Pszczelarskiego w Pszczelej Woli. Zapoznali się z działalnością mikroprzedsiębiorców z terenu LGD. Zwiedzili „Dworek Różany” w miejscowości Stok-Zażuk, gdzie oprócz zwiedzania rozmawiali na temat nieoczywistych produktów lokalnych. W agroturystyce „U Kowalowej” wzięli udział w pokazie rzemiosła i kowalstwa artystycznego w Kuźni Wojciechów. Dyskutowali na temat stworzenia ram dla realizacji lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju produktów lokalnych, zachowania dziedzictwa kulturowego oraz aktywizacji społeczności lokalnej poprzez rozwój lokalnej przedsiębiorczości.

LGD "Kraina wokół Lublina"

Inkubator Pszczelarstwa w Pszczelej Woli

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich+


Folder "Smaki Ziemi Stryszowskiej - tradycje i przepisy z regionu"

Publikacja zrealizowana w ramach operacji pn. Wymiana doświadczeń podnoszących wiedzę w zakresie promocji produktów lokalnych - organizacja wyjazdu studyjnego. Zadanie finansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Schemat II Wsparcie funkcjonowania krajowej sieci obszarów wiejskich oraz realizacja działań informacyjno-promocyjnych PROW 2014-2020.

Prezentowana publikacja pozwala na odkrycie bogactwa produktów lokalnych i przepisów kulinarnych, których smak i historia sięgają daleko w przeszłość. To kulinarne dziedzictwo regionu które zachwyca zarówno mieszkańców jak i odwiedzających nas gości. Publikacja zawiera niezapomniane przepisy na potrawy które kiedyś gościły na stołach naszych dziadków, przypomina o smakach które przywołują wspomnienia. Niezwykle istotnym celem tej publikacji jest promocja lokalnych produktów oraz działań stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Stryszów. Zapraszamy do lektury!

Publikacja do pobrania poniżej w sekcji "Materiały"

 

Materiały

Publikacja "Smaki Ziemi Stryszowskiej - tradycje i przepisy z regionu"
kulinarnie​_g.pdf 4.86MB
Klauzula informacyjna RODO
Klauzula​_Informacyjna.pdf 0.18MB

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}