W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Stryszów i Dzieci przykładem świeci!

Mała roślinka w dłoniach

„Gmina Stryszów i Dzieci przykładem świeci!” - edukacja ekologiczna w zakresie poprawy jakości powietrza i odnawialnych źródeł energii. Zadanie współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

To już druga edycja projektu w naszej gminie. W tym roku zadanie objęło realizację warsztatów dla dzieci i młodzieży w szkołach na terenie całej gminy Stryszów.  W sumie odbyły się 52 spotkania warsztatowe, na których dzieci oprócz lekcji edukacyjnych  miały również możliwość wzięcia udziału w zajęciach  teatralnych oraz plastycznych, na których wykonywali breloczki z artykułów przeznaczonych do recyklingu oraz obrazki w technice String art.  Zorganizowany został również konkurs pn. EKOAKTYWNI- co możemy zrobić by chronić powietrze?. W konkursie udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół na terenie gminy Stryszów. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżniła dla 68 uczestników.  Drugą częścią projektu był zakup i montaż ścieżki edukacyjnej. Ogólnodostępna ścieżka edukacyjno-przyrodnicza dla dzieci i mieszkańców gminy powstała na terenie przy ZSP w Stroniu. Ścieżka składa się z 2 plansz edukacyjnych oraz interaktywnej wiaty ekologicznej do przeprowadzania zajęć i spotkań edukacyjnych w plenerze. 

Celem całego projektu jest  kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do ochrony jakości powietrza oraz propagowania odnawialnych źródeł energii.

Główne założenia to propagowanie wśród dzieci idei segregacji odpadów, aktywnego trybu życia, rozwój i utrwalenie proekologicznych nawyków w życiu codziennym ,rozwój umiejętności plastyczno- technicznych oraz wyobraźni.

 

 

Materiały

Tablica informacyjny projektu „Gmina Stryszów i Dzieci przykładem świeci!” - edukacja ekologiczna w zakresie poprawy jakości powietrza i odnawialnych źródeł energii. Zadanie współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
tablica​_wfosigw​_edukacja​_ekologiczna.pdf 0.24MB
Sprawozdanie z realizacji projektu
Sprawozdanie​_z​_realizacji​_projektu.docx 0.07MB

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}