W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Mokobody

11.11.2021

KLub Senior +, Barbara Soszyńska Przedstawiciel GOK, Przewodniczący Rady Gminy Marian Mazurek, Ks. Piotr Chodźko, Wójt Iwona Księżopolska, Delegaci z Ukrainy przed pomnikiem

Fotorelacja z uroczystości 11 listopada 2021 r.

 

Święto Niepodległości w gminie Mokobody rozpoczęło się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Świętej Jadwigi w Mokobodach, której przewodniczył ks. Proboszcz Piotr Chodźko. Po mszy św. odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Klubu Senior +.

 

Dalsze uroczystości odbywały się pod pomnikiem Zwycięstwa, gdzie odbyło się odśpiewanie hymnu państwowego, zapalenie zniczy i złożenie wiązanek kwiatów przez uczestniczące delegacje i mieszkańców.

 

Na uroczystość przybyli mieszkańcy gminy, przedstawicieli władz samorządowych i powiatowych, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, delegacji straży pożarnej oraz pocztów sztandarowych. W obchodach wzięli udział również delegaci z Ukrainy z Gromad Varkovytsia i Kozin goszczącej w naszej gminie. Po zakończeniu uroczystości uczestnicy mogli popróbować pysznych Marcińskich rogali upieczonych przez Żwawe Babki w ramach Projektu pn. Marcińskie Rogale.

 

https://mokobody.naszgok.pl/n,obchody-103-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci

 

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}