W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zielnowo

Zielnowo (Zélnowò), wieś sołecka. Należy do najmłodszej i najmniejszej wsi Gminy Luzino. W granicach gminy funkcjonuje od 01 stycznia 1973 roku. Jest typową wsią rolniczą. W okresie międzywojennym należała do Niemiec. Pozostałością z tego okresu są dwa domy celne. Główną atrakcją Zielnowa są najlepiej zachowane w gminie torfowiska i trzęsawiska z chronioną bagnicą torfową.

Szlaki turystyczne: przez Zielnowo przebiega czerwony szlak rowerowy z Lęborka do Rumi.  Jest to bardzo widokowy i łatwy szlak, biegnący północnym skrajem Pradoliny: Łeby i Redy. Warto wiedzieć: w okresie międzywojennym granicę pomiędzy Zielnowem (należącym do Niemiec),  a Zelewem (należącym do Polski) stanowił specjalnie wykopany przez łąki rów graniczny, a nie rzeka Reda, która przepływa nieopodal obu miejscowości.

Sołtys Radosław Dosz
tel.: 667 821 179

{"register":{"columns":[]}}