W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zapraszamy na świąteczny kiermasz i promocję niezwykłej płyty

16.12.2022

luziński rynek

Lëzyńsczi Gòdowi Rënk połączony z promocją płyty „Kòlãda ò mir” (Kolęda o pokój) odbędą się w Luzinie, w sobotę 17 grudnia. Podczas kiermaszu będzie można nabyć produkty regionalne, rozgrzać się gorącą herbatą i zobaczyć spektakl świąteczny i wspólnie kolędować.

Impreza odbędzie się na parkingu przy luzińskim żłobku. W ramach wydarzenia dwukrotnie zostanie zaprezentowany spektakl pt. “Elfy rozrabiają”, który mali widzowie poznali już podczas Mikołajek w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie. Reżyserką widowiska jest Ewelina Kuc, wystąpią aktorzy działającej przy luzińskim GOKu Grupy Teatralnej Szpilka.

Jest to opowieść o elfach, które pod nieobecność świętego Mikołaja pracują nad przygotowaniem prezentów. Pojawiają się jednak trudności, obdarowane dziecko zgłasza reklamację, a Święty Mikołaj długo nie wraca…

Podczas wydarzenia promowana będzie płyta „Kòlãda ò mir” Chóru Lutnia z Luzina. Jest to podsumowanie 20 lat współpracy artystycznej grupy z dyrygentem Tomaszem Fopke. Na płytce słyszymy zarówno utwory religijne jak też świeckie. Tytułowa kolęda nawiązuje do obecnej sytuacji na Ukrainie.  Słowa są głównie dziełem uznanego kaszubskiego tekściarza Kazimierza Jastrzębskiego, muzyka należy do Tomasza Fopkego, który powierzył aranżację utworów Esterze Wiaduch i Tadeuszowi Formeli, dzięki temu płyta jest bardzo bogata brzmieniowo, także w warstwie instrumentalnej. Wydawcą płyty jest Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie, który stara się dokumentować dorobek kulturalny mieszkańców gminy Luzino, także poprzez powoli stające się tradycją teledyski kolędowe (2021 – Lëzyńskô gòdowô spiéwa, 2022 – Kołysanka z Luzina) – gdzie chór stanowi stały skład wykonawczy obok Gminnej Orkiestry Dętej.

Lëzyńsczi Gòdowi Rënk odbędzie się 17 grudnia na parkingu przy żłobku Tuptusie w Luzinie od 10:00 do 15:00.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}