W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zwrot podatku akcyzowego w 2024 r. I termin

12.02.2024

Burmistrz Janowca Wielkopolskiego informuje, iż w terminie od 1 lutego 2024 r. do 29 lutego 2024 r. przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.

Informacja Burmistrza Janowca Wielkopolskiego

Prosimy o przygotowanie nr rachunku bankowego w celu przekazania zwrotu podatku.

Producent rolny, który posiada hodowlę zwierząt i chce uzyskać za nią zwrot podatku akcyzowego, jest zobowiązany składać informację o liczbie DJP bydła, owiec, kóz i koni oraz liczbie świń w lutym!

W przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, świń, owiec, kóz i koni do wniosku dołącza się dokument wydany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o liczbie DJP wymienionych zwierząt.

Wniosek składa się wraz z oświadczeniami ( załącznik nr 2 oraz 3).

Poniżej znajdują się linki do wniosku o zwrot podatku akcyzowego wraz z załącznikami.

 Wnioski składa się w pokoju nr 10, na I piętrze, tak jak było to dotychczas.

Kontakt w sprawie zwrotu podatku akcyzowego pod nr telefonu: 52 302 30 34, w. 47.

Materiały

Załącznik nr 1 - Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej
Wniosek​_o​_zwrot​_podatku​_akcyzowego​_2024.pdf 0.86MB
Załącznik nr 2 - Oświadczenie o pomocy akcyza
Formularz​_F-P2161110​_2.doc 0.04MB
Załącznik nr 3 - Oświadczenie Informacja akcyza
Formularz​_F-P2161110​_3.doc 0.05MB
{"register":{"columns":[]}}