W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Udany debiut Grupy Teatralnej "Improwizacja" z Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym

07.06.2022

„Kopciuszku, Kopciuszku poczekaj, Przyjdzie dobra wróżka, nie zwlekaj. Uwierz jej, śmiej się, śmiej. Uwierz jej, śmiej się, śmiej”

grupa teatralna składająca się z chłopców i dziewczynek ubranych w piękne, stroje

2 czerwca w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym odbyła się premiera przedstawienia „Kopciuszek” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Improwizacja”. To był udany debiut. Młodym aktorom dzięki wspaniałej grze aktorskiej udało się przenieść publiczność w świat baśni. Widzowie razem z nimi przeżywali trudny los Kopciuszka nękanego przez macochę i i jej córki, uczestniczyli w balu, poszukiwali właścicielki pantofelka, ale też cieszyli się z szczęśliwego zakończenia.  Barwne stroje i dekoracja oraz muzyka i taniec to dopełnienie zaczarowanego świata, w którym wygrywa dobroć, skromność i pracowitość.

Wszyscy artyści zasługują na to, żeby wymienić ich z imienia i nazwiska. Trzeba zacząć od narratorów, którzy prowadzili opowieść. Niesamowita Natalia Kłosowska jako wróżka i towarzyszący jej Oliwier Krupa. Opowiadają, komentują, dopowiadają. Oczywiście teraz czas na Kopciuszka i królewicza. Kopciuszek to zjawiskowa Wiktoria Sołek, która oprócz zdolności aktorskich, zachwyciła nas jeszcze wspaniałym tańcem według własnego pomysłu. Poszukiwał jej królewicz, czyli Marcin Żugaj. W trakcie przedstawienie musiał wykorzystać różne środki wyraz. Nie tylko głos, ale przede wszystkim ruch i mimikę twarzy. Świetna kreacja aktorska Zuzi Adamczyk. Macocha, której nie da się zapomnieć. Ale córki, czyli Lena Czerwonka i Julia Moszkowicz, również rewelacyjnie odegrały swoje role. Wielkie brawa dla Ani Mazurek, która jako jedyna z dziewczyn zgodziła się zagrać rolę męską. Niektórzy nawet nie rozpoznali, że radca to właśnie ona. Piortek Urban to ochmistrz. Jego nieodłącznym elementem był bębenek. Musiał odpowiednio go wykorzystać i mu się to udało. Natomiast Fabian Leniart zagrał herolda, który zgodnie z koncepcją sztuki był śmieszny i taki baśniowy. Pozostali aktorzy mieli też bardzo trudne zadanie, ponieważ w trakcie spektaklu odgrywali różne role i musieli dostosowywać grę aktorską do postaci, a dodatkowo niektórzy przebierać się w trakcie przedstawienia. Kasia Baj- pani dworu i handlarka wstążek. Zwraca uwagę zachowaniem i dobitnym głosem. Ania Papak- pani dworu i kwiaciarka mająca za zadanie równoważyć pozostałych swoim spokojem i opanowaniem. Świetnie sprawdziła się w tej roli. Seweryn Mazurek to też dwie postacie. Widzimy go jako dworzanina i sprzedawcę materiałów. Joasia Kulińska – kot, pani dworu i nasza solistka. Pięknym śpiewem wzbogaciła spektakl. Jeszcze 3 dziewczyny, czyli Maria Fila, Milena Krajewska, Martyna Rafa - myszki wprowadzające radosny nastrój i bawiące się z kotem, ale też poważnie panie dworu.

Gromkie brawa widowni i pozytywne opinie świadczą o tym, że udało nam się stworzyć zabawny i wzruszający spektakl.

Dziękuję za pomoc i współpracę pani Alicji Dubiel, która odpowiadała za oprawę muzyczną i choreografię, a także pani Lidii Pikule za scenografię i pomoc w wykonaniu niektórych elementów stroju. Również dziękuję pani Magdalenie Wnęk za piękne fryzury i makijaż aktorów.

                                                                                                                                                                                                                                                                   M. Fila

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}