W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XI Piknik Rodzinny w Pruszynie już za nami...

04.06.2024

XI Piknik Rodzinny w Pruszynie

XI Piknik Rodzinny, który odbył się 4 czerwca, tym razem z powodu deszczowej pogody został przeniesiony do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pruszynie. Pomimo zmiany lokalizacji, atmosfera pozostała niezmiennie radosna i pełna pozytywnej energii.

Tradycyjnie podczas pikniku świętowano Dzień Matki, Dzień Dziecka oraz Dzień Ojca. Tegoroczna edycja również miała na celu promowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, z hasłem przewodnim: „Z rodziną zdrowo, bezpiecznie i radośnie”. Jak co roku, piknik przyciągnął zarówno rodziny uczniów Zespołu Oświatowego w Pruszynie, jak i wiele innych rodzin z całej gminy Siedlce.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął pan Henryk Brodowski – Wójt Gminy Siedlce, który wraz z panią Iwoną Chacińską – Dyrektor ZO w Pruszynie, uroczyście otworzył XI Piknik Rodzinny. Wśród zaproszonych gości przybyli m.in. pan Sławomir Jagiełło – Wicewójt Gminy Siedlce, pani Izabela Kuniewicz – Dyrektor GCK w Siedlcach z/s w Ostrówku oraz absolwentka szkoły, pani Zofia Grzebisz-Nowicka – Przewodnicząca KSPS, wraz z panem Januszem Nowickim.

Nie zabrakło również smakołyków – ciepłych przekąsek, gofrów, lodów, lemoniady oraz ciast i ciasteczek przygotowanych przez Rodziców oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wólki Leśnej i Pruszyna. Dzieci mogły uczestniczyć w licznych animacjach i konkursach prowadzonych przez animatorów z AnimekBus, a na uczestników czekała loteria fantowa oraz kiermasz prac plastycznych uczniów. Dzięki uprzejmości SPZOZ w Pruszynie, dostępne było także stoisko medyczne, a na najmłodszych czekał kącik „malowania buzi”.

Podczas pikniku swoje talenty wokalne i recytatorskie zaprezentowały przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Następnie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w gminnych konkursach "Eko-zwierzątko" oraz „Torebka dla mamy”. Wyjątkowym punktem programu był występ rodziców, którzy wcielili się w postaci z bajki „Czerwony Kapturek”, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W ramach projektu Erasmus+ "Wielokulturowa szkoła otwarta na wyzwania XXI wieku", uczennice Pola Seroczyńska i Paulina Kondraciuk wyrecytowały wiersze w języku angielskim. Następnie ogłoszono wyniki konkursów szkolnych: „Europe speaks English” oraz „Europa oczami dziecka”, zorganizowanych przez panią Małgorzatę Żukowską i panią Justynę Frymus.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pikniku, wnosząc radość i dobrą energię. To był naprawdę udany czas!

Wyrażamy również ogromną wdzięczność naszym sponsorom i darczyńcom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia pikniku. Byli to m.in.: Gmina Siedlce, Topaz, SPZOZ (zespół pielęgniarski), OSP Pruszyn, Benotti – Hurtownia zabawek, Zakład Mięsny „Mościbrody”, KGW z Wólki Leśnej i Pruszyna, ks. Marek Chomiuk, Pan Łukasz Florczuk, Państwo Stępniewscy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i obsługę pikniku. Dziękujemy przybyłym Gościom! Do zobaczenia za rok!

 

red./zam. M.L.

 

Zdjęcia (26)

{"register":{"columns":[]}}