W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Magiczna moc bajek

Plakat promujący projekt czytelniczy "Magiczna moc bajek".

MAGICZNA MOC BAJEK

„Bajka jest magicznym lustrem pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to co wydaje się trudne i nie do pokonania”  -  Maria Molicka

 

         Biblioteka szkolna wraz ze straszą grupą przedszkolną przyłączyła się do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „MAGICZNA MOC BAJEK” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.

     Projekt jest odpowiedzią na realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2022/2023 oraz założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

      Organizatorem Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” jest Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle.

Założenia Projektu :

1. Cele ogólne:

Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

2. Cele szczegółowe:

● Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci.

● Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.

● Przekazywanie za pośrednictwem Literatury wartości moralnych.

● Wyzwalanie pozytywnych emocji (radości, zadowolenia, poczucia bezpieczeństwa).

● Rozwijanie wyobraźni, koncentracji i uwagi, zdolności twórczego myślenia.

● Wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka.

● Kształtowanie postawy empatii wobec osób niepełnosprawnych.

● Przedstawienie dzieci z niepełnosprawnością jako wartościowych ludzi, którzy chcą się bawić, śmiać, uczestniczyć w życiu grupy.

      Mając świadomość, że rozpoczęliśmy już realizację jednego programu czytelniczego w przedszkolu, nie mogłam się oprzeć bogatemu w treść kolejnemu programowi. Myślę, że założenia oraz tematyka wyżej opisanych działań jest szalenie ważna i warta poruszenia z naszymi przedszkolakami, 5-6 latkami.

                                                                                                                                  M. Nurzyńska

{"register":{"columns":[]}}