W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Nowych Technologii w Edukacji dla uczniów klas 4-8

28.04.2024

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W tygodniu od 22-26.04.2024r. w naszej szkole odbyły się niezwykłe lekcje, pełne eksploracji, nauki i zabawy Dzień Nowych Technologii w Edukacji dla uczniów klas 4-8. To wyjątkowe wydarzenie przyniosło wiele radości, kreatywności i inspiracji zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Na lekcji chemii uczniowie korzystali z wirtualnego laboratorium Empiriusz. Uczuli się jak w prawdziwej pracowni chemicznej. Mając założone na głowie gogle VR, a w rękach dwa kontrolery, w bezpiecznym środowisku przeprowadzali eksperymenty, które byłyby trudne lub niemożliwe do wykonania w sali lekcyjnej, poruszali się po realistycznie odwzorowanym laboratorium. Sięgali po probówki i odczynniki. Wykonywali eksperymenty zgodnie z poleceniami znajdującymi się w instrukcji wybranego doświadczenia.

Empiriusz zawiera zestaw 26 doświadczeń z zakresu szkoły podstawowej dzięki którym, dzieci obserwują reakcje, wyciągają z nich wnioski oraz rozwiązują testy.