Psycholog/pedagog szkolny
PEDAGOG – mgr Marzena Kriegel
PEDAGOG SPECJALNY - mgr Joanna Zarwalska
PSYCHOLOG – mgr Aleksandra Ćwiek
| Psycholog | Pedagog | Pedagog specjalny | |
| poniedziałek |
8.00-13.00
|
7.30-13.00 Zajęcia: 10.35-11.35 11.35-12.20 |
8.20-15.20 Zajęcia: 8.40-15.05 |
| wtorek |
8.30-15.30 Zajęcia: 12.30-14.30 |
7.30-14.00 Zajęcia: 13.30-14.00 |
8.30-13.30 Zajecia: 8.40-13.30 |
| środa |
10.00-15.30 Zajęcia: 14.20-15.20 |
9.00-14.00 |
7.30-14.30 Zajęcia: 7.45-8.30 11.35-13.20 |
| czwartek |
9.00-14.20 Zajęcia: 14.20-15.05 |
11.00-16.00 Zajęcia: 14.20-15.05 15.10-15.55 |
8.00-12.00 Zajęcia: 8.40-11.20 |
| piątek |
8.40-12.35 Zajęcia: 8.40-9.25 11.35-12.35 |
7.30-11.30 Zajęcia: 7.45-8.30 |
8.20-15.20 Zajęcia: 8.30-12.20 |
UCZNIU!
ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA/PSYCHOLOGA SZKOLNEGO, GDY:
– nie radzisz sobie z nauką,
– masz kłopoty w domu,
– nie potrafisz nawiązać kontaktu z rówieśnikami,
– chcesz odkrywać swoje mocne strony,
– masz problemy osobiste i nie potrafisz sobie z nimi poradzić,
– zastanawiasz się, jaką szkołę wybrać.
RODZICU
– zastanawiasz się jak pomóc swojemu dziecku,
jak lepiej go rozumieć…..
NAUCZYCIELU
– chciałbyś porozmawiać o swoich niepokojach wobec ucznia, klasy;
– omówić powstały problem w klasie;
– zastanawiasz się nad oddziaływaniem profilaktycznym;
– planujesz warsztaty psychoedukacyjne, projekty profilaktyczne
i potrzebujesz osoby do współpracy.
ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA/PSYCHOLOGA W KAŻDEJ SYTUACJI, JEŚLI POTRZEBUJESZ WSPARCIA
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY WAS, DRODZY RODZICE, NAUCZYCIELE, WSPÓLNIE BĘDZIEMY SZUKAĆ ROZWIĄZAŃ TRUDNYCH SYTUACJI WYCHOWAWCZYCH I WSPIERAĆ AKTYWNIE ŻYCIE DZIECI
Zgłoś się do pedagoga lub psychologa szkolnego jeżeli:
- Masz trudną sytuacją rodzinną.
- Czujesz się niepewnie w kontaktach z rówieśnikami.
- Masz niskie poczucie własnej wartości.
- Czujesz, że jesteś inny.
- Przeżywasz smutek, lęk, przygnębienie lub cierpisz.
- Czujesz się zagubiony.
- Masz problemy z wyrażaniem emocji.
- Chcesz porozmawiać o swoich zmartwieniach.
Pedagog i psycholog pomoże Ci w:
- dotarciu i zrozumieniu uczuć, wynikających trudnych doświadczeń w rodzinie,
- budowaniu poczucia własnej wartości,
- rozpoznawaniu własnych mocnych stron,
- rozwijaniu większej otwartości i odwagi w kontaktach z rówieśnikami,
- poznaniu własnych potrzeb i wartości ,
- nawiązywaniu dobrych relacji z rówieśnikami.
Podsumowując – po co psycholog i pedagog w szkole?
Psycholog i pedagog ma pomagać młodzieży w uporaniu się z dojrzewaniem, dorastaniem, stawaniem się człowiekiem myślącym samodzielnie i w zgodzie z własnymi wartościami oraz z poszanowaniem wartości innych osób. Pomaga żyć w świecie, który rozwija się i zmienia w zastraszającym tempie.