Turniej Łuczniczy pod nazwą: "Mikołajkowe Strzelanie"
Starostwo Powiatowe w Kutnie wspiera sport dzieci i młodzieży. W te działania wpisany został m.in. Turniej Łuczniczy pod nazwą: "Mikołajkowe Strzelanie", zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie i Okręgowy Związek Łuczniczy w Łodzi. Do udziału w zawodach, które rozegrane zostały 07.12.2024 r., zaproszonych zostało kilka klubów: KS Boruta Zgierz, STS Lechita Bedlno, Społem Łódź, LUKS Czerniaka Łagiewniki, UKS Piątka Zgierz i MDK Kutno. Zawodnicy i trenerzy mogli sprawdzić efekty treningów, dobrze się bawić w klimacie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Słowa uznania dla rodziców, którzy tak dzielnie włączyli się w organizację turnieju, były na tę okoliczność pyszne ciasta, grill i przyjazna atmosfera.
Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: junior, junior młodszy, młodzik i dzieci, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Oceniono również startujących w klasyfikacji mix. Były medale, dyplomy, nagrody rzeczowe i słodkie upominki. Halę przy szkole w Żeronicach na terenie gminy Bedlno udostępniła Pani dyrektor Alicja Olejniczak, nagrody zwycięzcom wręczała dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie Pani Barbara Łącka. Zawody obserwowała i oceniała prezes Okręgowego Związku Łuczniczego w Łodzi Pani Ewa Siemońska, a w ich przebiegu pomagała grupa wolontariuszy z Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, zabezpieczając techniczną obsługę imprezy.
Sędzią głównym i pomysłodawcą zawodów, był Pan Marek Drabik.
Nic jednak nie mogło by się odbyć bez rodziców, którzy pomagali przy organizacji i dopingowali.