Miejskie Obchody Dnia Niepodległości
Anna Konwerska Wicestarosta Kutnowski, Jolanta Pietrusiak Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego i Artur Gierula Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie odprawionej w intencji ojczyzny i złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
„W dniu Narodowego Święta Niepodległości wspominamy wszystkich tych, którzy przez przeszło tysiąc lat naszej państwowości budowali Polskę w różnych okresach jej historii. Wśród nich byli nasi przodkowie i z pewnością nasi najbliżsi. Pozostawili nam z trudem odzyskaną Ojczyznę-Polskę przywróconą na mapy Europy i świata. Ten wielki dar , jest jedyną pewną podstawą naszego społecznego rozwoju i bezpieczeństwa naszych rodzin .Pamiętajmy o tym każdego dnia. Doceniajmy dar wolności, szanujmy siebie nawzajem i wspierajmy” – Mówiła Anna Konwerska Wicestarosta Kutnowski.
Dzień 11 listopada dla każdego Polaka jest dniem szczególnie wyjątkowym. W tym dniu w 1918 roku Polska odzyskała Niepodległość. Od tego czasu minęło 106 lat. Uczestnicząc w dzisiejszej uroczystości wyrażamy swoją wdzięczność i szacunek wobec Polaków, którzy w walce o wolną, niepodległą Polskę oddali to co najważniejsze, oddali swoje życie. Naszą powinnością i obowiązkiem jest o tym pamiętać." - Mówiła Jolanta Pietrusiak Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.