W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Standardy Ochrony Małoletnich w naszej Poradni

24.09.2024

Strona tytułowa dokumentu:
Tytuł: Standardy Ochrony Małoletnich
Jest to dokument Poradni, w którym zapisane są zasady i reguły sprawiające, że zawsze możesz czuć się bezpiecznie zarówno w domu jak i w Poradni. Jest to tarcza ochronna dla każdego ucznia

Każdy ma prawo do szacunku:
Nikt nie powinien Cię wyzywać, obrażać, poniżać, zawstydzać, wysiewać, zastraszać. Nikt nie może tego robić także w internecie

Każdy ma prawo do bezpieczeństwa: nikt nie może Cię uderzać, popychać, szarpać, ciągnąć i stosować wobec Ciebie jakiejkolwiek przemocy czy agresji.

Każdy ma prawo aby szanować jego granice. Nikt nie może Cię przytulać, obejmować, głaskać, łaskotać i dotykać, jeśli tego nie chcesz i czujesz się nieswojo

Twoja zgoda jest ważna! Nikt nie może robić Ci zdjęć bez Twojej zgody dla celów prywatnych. Nikt nie może bez zgody umieszczać Twoich zdjęć w internecie.

Kontakty przez internet: nikt nie może Cię zaczepiać przez internet, zagadywać, wypytywać, prosić o Twoje zdjęcia lub filmiki.

Ważne numery telefonów: czujesz złość, smutek lub lęk? Ktoś Cię krzywdzi albo wiesz, że ktoś jest krzywdzony? Zadzwoń na telefon zaufania. Uzyskasz pomoc. Rozmowa jest anonimowa i bezpłatna.

116 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 120 226 - policyjny telefon zaufania
800 120 002 - niebieska linia ofiar przemocy w rodzinie

Rozmawiaj z kimś komu ufasz - jeżeli ktoś stosował wobec Ciebie przemoc albo masz jakiś problem, poinformuj o tym dorosłego, któremu ufasz.

Zdjęcia (12)