W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rodziny Zastępcze w Lusławicach

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”  (Jan Paweł II)

Każde  dziecko zasługuje na szczęśliwy dom i troskliwą rodzinę, jednak nie wszystkie dzieci mają tyką możliwość.

30 maja obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, którego celem jest promowanie i rozwijanie rodzinnej pieczy zastępczej w Polsce. Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Z okazji tego święta, rodziny zastępcze z Powiatu Proszowickiego wraz ze swoimi wychowankami uczestniczyły, w dniu 14 czerwca 2024r. w spotkaniu, które odbyło się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w LusławicachW spotkaniu wzięły również udział rodziny zastępcze z terenu powiatu dąbrowskiego, brzeskiego, tarnowskiego, miasta Tarnowa, jak również przedstawiciele poszczególnych jednostek samorządowych. Powiat Proszowicki reprezentowała Wicestarosta Elżbieta Grela, Członek Zarządu Stanisław Mierzwa oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach Marzena Leja – Kwiecień z pracownikami. Uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes oraz  zwiedzili zespół dworsko-parkowy, który obfituje zbiorem ponad 2000 gatunków drzew i krzewów .

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to okazja by promować rodzicielstwo zastępcze.

Rodzina zastępcza jest formą pomocy dziecku i jego rodzinie w sytuacjach, gdy rodzice biologiczni nie są w stanie zapewnić odpowiedniej opieki oraz wychowania. Rodzice zastępczy stwarzają dziecku dom, zapewniają opiekę, dają dziecku szansę na wzrastanie w otoczeniu ciepła, miłości i bezpieczeństwa.

Rodzice zastępczy to nie tylko opiekunowie, ale również nauczyciele i przewodnicy, mający wpływ na rozwój emocjonalny, społeczny i edukacyjny swoich wychowanków.

Jeśli macie w sobie miłość i troskę, jeśli czujecie w sobie chęć zaoferowania pomocy tym dzieciom, które potrzebują rodziny, to jesteście odpowiednimi kandydatami. Nie wahajcie się - dajcie im szansę na lepsze życie, na miłość i bezpieczeństwo, na które zasługują. Prosimy, rozważcie stworzenie rodziny zastępczej i otwórzcie swoje serca i dom dla tych dzieci. Niech Wasza decyzja przyniesie radość i spełnienie zarówno Wam, jak i dzieciom, które czekają na ciepło rodziny.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}