W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Misja

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jest jednostką organizacyjną wchodzącą w skład powiatowej administracji zespolonej, która realizuje zadania z zakresu pomocy społecznej, pieczy zastępczej i rehabilitacji społecznej, mające na celu poprawę funkcjonowania rodziny, zapobieganie i przeciwdziałanie sytuacjom kryzysowym i dysfunkcjonalności rodzin.

Przy realizacji swoich zadań PCPR współpracuje z organami administracji rządowej i samorządowej, organizacjami społecznymi, kościołami i związkami wyznaniowymi, fundacjami, stowarzyszeniami, pracodawcami oraz osobami prawnymi i fizycznymi.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie działa w oparciu o Statut nadany przez Radę Powiatu Proszowickiego. Organizację wewnętrzną Centrum oraz szczegółowy podział zadań określa Regulamin Organizacyjny.
Zakres działalności PCPR jest bardzo szeroki i skupia wiele zadań dotyczących rodziny w sposób bezpośredni lub pośredni. 
W PCPR można uzyskać informacje m.in. na temat:

a) procedury umieszczania osób wymagających całodobowej opieki w domu pomocy społecznej,
b) warunków pełnienia funkcji rodziny zastępczej,
c) trybu kierowania do placówki opiekuńczo wychowawczej,
d) świadczeń dla osób opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze i resocjalizacyjne, rodziny zastępcze oraz zakłady poprawcze
e) bezpłatnych usług świadczonych w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej,
f) przeciwdziałania przemocy domowej,

g) wsparcia osób z niepełnosparwnościami

Realizując zadania z zakresu polityki społecznej, Centrum wykonuje uchwały i dyspozycje Rady Powiatu, jej Komisji i Zarządu Powiatu, jak również jest partnerem dla organizacji pozarządowych, prowadzących lub też wspierających działalność na rzecz osób wymagających pomocy, w tym szczególnie osób z niepełnosprawnościami.

{"register":{"columns":[]}}