W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konferencja "Uzależnienie w szpilkach - kobieta, matka - sprawca przemocy domowej

temat konferencji Uzależnienie w szpilkach - kobieta, matka - sprawca przemocy domowej

28.11.2023 r. w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach odbyła się konferencja "Uzależnienie w szpilkach - kobieta, matka - sprawca przemocy domowej”.

Konferencja została otwarta przez Starostę Powiatu Proszowickiego Pana Krystiana Hytrosia oraz Zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice Pana Zbigniewa Nowaka.

Pani Beata Wołkowicz – Jasińska certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, wieloletni psychoterapeuta w nurcie poznawczo behawioralnym, Kierownik Centrum Psychoterapii i Terapii Uzależnień w Krakowie, przedstawiła temat „Geneza i specyfika kobiecego uzależnienia od alkoholu”.

Następnie Pani Karolina Duniec psycholog, interwent kryzysowy, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od wielu lat zajmuje się diagnozą i orzecznictwem oraz prowadzi konsultacje i terapię psychologiczną skierowaną do osób dorosłych i młodzieży z różnymi trudnościami emocjonalnymi, w szczególności wynikającymi z doświadczeń przemocy w środowisku domowym, zgłębiła temat „Matka uzależniona w oczach dziecka – więź, czy uwięzienie”.

Ważnym punktem konferencji była także prezentacja filmu dokumentalnego „Wygrana” w reżyserii Zbigniewa Gajzlera, który poruszał problem związany z uzależnieniem od alkoholu i jego wpływem na życie kobiet i ich rodzin.

Celem tegorocznej konferencji było zwiększenie skuteczności i efektywności działań pomocowych realizowanych przez instytucje działające w obszarze przeciwdziałania przemocy oraz przekazanie praktycznej wiedzy na temat uzależnień od alkoholu kobiet oraz jego związku z przemocą domową.

Konferencja skierowana była do służb działających w obszarze przeciwdziałania przemocy, tj.: Pomocy Społecznej, Policji, Oświaty, Ochrony zdrowia, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Kuratorów, Zespołów Interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy domowej, przedstawicieli samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz wszystkich, dla których temat przeciwdziałania przemocy domowej nie jest obojętny.

Dziękujemy wszystkim za udział.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}