W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” 19-25 lutego 2024 roku

Idea obchodów Tygodnia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego każdego roku Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 roku. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Włączając się w niniejszą inicjatywę pragniemy poinformować, że przez cały rok osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Punktu Interwencji Kryzysowej przy ul. Oporowskiej 27 w Kutnie od poniedziałku do piątku w godzinach 07.30 – 15.30  osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 608 581 544 celem skorzystania z pomocy jaką oferuje nasza instytucja.

{"register":{"columns":[]}}