W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Miejsca wsparcia osób bezdomnych

Na podstawie  umów, zawartych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rumi, osoby bezdomne  są kierowane do następujących  instytucji:

1. Stowarzyszenia Opiekuńczo-Resocjalizacyjnego „Prometeusz” ul. Zakopiańska 40 , 80-139 Gdańsk

Placówka świadczy usługi w formie schronienia wraz z wyżywieniem, przeznaczona jest dla bezdomnych mężczyzn oraz bezdomnych kobiet, którzy wymagają aktywizacji zawodowej, wsparcia w codziennym życiu i wzmacnianiu samodzielności osób bezdomnych.

 

2. Stowarzyszenia Opiekuńczo-Resocjalizacyjnego „Prometeusz” ul. Nowiny 80 , 80-139 Gdańsk

Placówka świadczy również całodobowe specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób wymagających całodobowej opieki z powodu złego stanu zdrowia.


3. Stowarzyszenia Pomocy osobom Przewlekle Chorym i bezdomnym „WIGOR”, ul. Kasztanowa 35, Borkowo
Placówka przyjmuje bezdomnych mężczyzn zdolnych do samoobsługi i nie   wymagających pomocy w formie usług opiekuńczych.

 

4. Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego ul. Jana z Kolna 28, 81-357 Gdynia.

Placówka świadczy usługi w formie noclegowni wraz z możliwością spożycia jednego gorącego posiłku dla bezdomnych mężczyzn.

 

Informacja dotycząca skierowań do powyższych miejsc pod numerem: 58 671 05 56 wew. 832 oraz 537 807 452

 

Dodatkowe formy wsparcia

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej współpracuje w zakresie wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności ze Stowarzyszeniem „Wioską Dobra”, w której wolontariusze w każdą środę i każdą niedzielę wydają potrzebującym ciepły posiłek, a także o Fundacji „Z potrzeby Serca”, która prowadzi „Bożą Przystań” gdzie bezdomni mogą zadbać o potrzeby higieniczne, zaopatrzenie ran, wypranie bądź wymianę odzieży, strzyżenie, drobny poczęstunek i ciepłą odzież. Dodatkowo na terenie Rumi, od listopada 2023 r., funkcjonuje ogrzewalnia dla osób w kryzysie bezdomności. Ogrzewalnia czynna jest w godzinach od 19:00-7:00 i może w niej przebywać max. 10 osób. Skorzystanie z tej formy pomocy nie wymaga żadnego skierowania.

{"register":{"columns":[]}}