W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powstaje miasteczko ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży

27.12.2023

Przy Publicznej Szkole Podstawowej w Lipsku (obok Skapetarku) powstaje miasteczko ruchu drogowego. Obiekt umożliwi naszym uczniom naukę przepisów drogowych, stworzy warunki do praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz umożliwi dzieciom naukę jazdy na rowerze w warunkach przypominających ruch uliczny (znaki drogowe, oznakowanie poziome, mini rondo, przejścia dla pieszych i inne).

Zdjęcie przedstawia miasteczko ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży.

Wierzymy, że inwestycja pozwoli kształtować w naszych dzieciach prawidłowe nawyki na drodze przyczyniając się do wzrostu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego w przyszłości.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki pozyskanemu przez Miasto i Gminę Lipsko dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (Priorytet III, działanie 3.1 Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T). Wartość inwestycji to 228 780,00 zł, wysokość pozyskanego dofinansowania to 164 613,05 zł.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}