W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nagradzamy i promujemy. Wyjątkowa sesja Rady Miejskiej w Lipsku!

21.06.2024

20 czerwca 2024 roku odbyła się wyjątkowa sesja Rady Miejskiej w Lipsku, podczas której nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli znakomite wyniki w nauce i zawodach sportowych, a także tych, którzy angażują się w życie społeczne i kulturalne swoich szkół.

Zdjęcie zawiera herb Miasta i Gminy Lipsko

Wręczenie upominków odbyło się w obecności rodziców, wychowawców, nauczycieli, opiekunów oraz dyrektorów szkół podziwiających talenty i osiągnięcia młodych ludzi, którzy są nadzieją dla naszej gminy. Atmosfera była wyjątkowa - pełna radości, dumy i wzruszeń.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Lipsku Marcin Lenart (wraz z radnymi) oraz Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Jacek Wielorański pogratulowali wyróżnionym doskonałych wyników w nauce, udziału w konkursach i olimpiadach, a także aktywności sportowej, podkreślając, iż  osiągnięty sukces jest  efektem pracowitości, talentu i pasji, ale także gotowości do podejmowania wyzwań i sięgania po najwyższe cele.
Wyróżnieni uczniowie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Długowoli (alfabetycznie):
Glina Natalia, Główka Natalia, Grządzielewska Joanna, Janiszewska Hanna, Kołodziejska Kornelia, Lenart Hanna, Łyjak Barbara,  Mosek Natalia, Siwierska Zuzanna, Zięba Wiktoria.
Wyróżnieni uczniowie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Krępie Kościelnej (alfabetycznie):
Stępień Martyna oraz drużyna sportowa w składzie: Badeński Wojciech, Biniek Kacper, Błażejewski Rafał, Jabłoński Nikodem, Mazurek Dominik, Rybak Filip, Zieliński Mikołaj, Żuchowski Bartosz.
Wyróżnieni uczniowie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Gustawa Bema w Lipsku (alfabetycznie):
Chyła Miłosz, Ciosek Maja, Compa Patrycja, Dąbrowski Antoni, Dusza Joanna, Figura Pola, Gałek Jagoda, Kocjan Natalia, Kosanowski Franciszek, Kowalczyk Kalina, Kulas Małgorzata, Kulas Tomasz, Kuna Zuzanna, Lenart Maja, Lenart Piotr, Małaczek Julia, Mazurek Aleksander, Mróz Amelia, Pastuszka Dominik,  Pytlak Antoni,  Siebyła Igor,  Świergiel Adam, Traczyk Emilia, Wieczorek Wiktoria, Woźniak Antoni.
Wyróżnieni uczniowie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Woli Soleckiej (alfabetycznie):
Górz Anna, Kapciak Alan, Kowalczyk Róża, Krupa Kornelia, Lackowska Julia, Lasota Maja.


Na zakończenie, nawiązując do kartki z kalendarza (pierwszy dzień lata) i zbliżających się wakacji, Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Jacek Wielorański  złożył wszystkim serdeczne życzenia dalszych sukcesów, nieustannego rozwoju i dążenia do realizacji marzeń, a także wykorzystywania swoich pasji jako motywatora do działania i zdobywania nowych szczytów. Życzył również słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych odpoczynku i nowych przygód!

W imieniu społeczności szkolnej: wychowawców, nauczycieli, opiekunów, pracowników, rodziców, uczniów, a w szczególności dyrektorów placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Lipsko serdeczne podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko Jacka Wielorańskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lipsku Marcina Lenarta (wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Lipsku), skierował Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Gustawa Bema w Lipsku Marek Gierasiński. Podkreślił rolę Miasta i Gminy Lipsko, jako organu prowadzącego, w aspekcie wsparcia i zaangażowania w zapewnianie uczniom dostępu do wysokiej jakości edukacji, decyzyjności w odniesieniu do środków finansowych, a także promowania osiągnięć uczniów.

Za okazaną pomoc i wsparcie podziękowała również, w imieniu Uczniowskiego Klubu Sportowego LIDER, Pani Aleksandra Maciaszczyk. Szczególną uwagę zwróciła na przekazane środki finansowe, wsparcie merytoryczne i organizacyjne oraz promocje klubu na różnych płaszczyznach. Dzięki wsparciu ze strony Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko Jacka Wielorańskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lipsku Marcina Lenarta wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Lipsku klub może rozwijać swoją działalność i realizować misję, jaką jest propagowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
Emocje, które towarzyszyły tej wyjątkowej sesji na długo pozostaną w pamięci nagrodzonych uczniów, ich rodzin oraz wszystkich osób, które wzięły w niej udział.

Wczorajsza sesja Rady Miejskiej była również okazją do wyróżnienia i nagrodzenia hodowców koni z terenu naszej gminy za wkład w rozwój hodowli koni. Otrzymali je trzej Panowie – mieszkańcy Woli Soleckiej Pierwszej: Pan Chmielnicki Piotr, Pan Pietruszka Andrzej oraz Pan Wach Stanisław, których pasja, zaangażowanie i wieloletnie doświadczenie owocują osiąganiem imponujących sukcesów hodowlanych. Imponująca wiedza i chęć dzielenia się nią z innymi przyczyniają się do kształtowania świadomości na temat roli koni w naszym dziedzictwie kulturowym i czynią Panów ambasadorami lokalnej tradycji. W najbliższą sobotę - 29 czerwca 2024 roku Panowie będą prezentować swoje osiągnięcia hodowlane, ale także reprezentować i promować swoją miejscowość oraz gminę Lipsko podczas tegorocznej Regionalnej Wystawy Koni Hodowlanych w Skaryszewie.

Bardzo ważnym punktem sesji Rady Miejskiej w Lipsku w dniu 20 czerwca 2024 roku było również absolutorium udzielone jednogłośnie Burmistrzowi Miasta i Gminy Lipsko Jackowi Wielorańskiemu z tytułu wykonania budżetu za rok 2023.
Pozytywną opinię o wykonaniu budżetu wyraziła zarówno Regionalna Izba Obrachunkowa, jak i Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Lipsku.
Udzielenie absolutorium jest wyrazem uznania dla rzetelnej pracy Burmistrza i jego Zespołu w zakresie realizacji budżetu Miasta i Gminy Lipsko w 2023 roku, potwierdzeniem, że Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Jacek Wielorański działa w sposób odpowiedzialny i transparentny, a Miasto i Gmina Lipsko rozwija się w dobrym kierunku, jest również zakończeniem procesu kontroli wykonania budżetu Miasta i Gminy Lipsko za 2023 rok.
Podczas wystąpienia Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Jacek Wielorański wyraził wdzięczność Radzie Miejskiej w Lipsku za zaufanie oraz zadeklarował dalszą rzetelną pracę na rzecz rozwoju Miasta i Gminy Lipsko.

Link do pełnej galerii zdjęć

 

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}